неділю, 14 червня 2020 р.

Дистанційне завдання групи ТЕ-19-3 на 16.06.2020

Конспект уроку з фізичної культури за темою «Легка атлетика»
                                       для групи ТЕ-19-3
Тема: Легка атлетика

Завдання:
1.     Ознайомити учнів з особливостями дихання та питним режимом при заняттях легкою атлетикою. БЖД під час занять фізичними вправами.
2.     Різновиди ходьби та бігу. Комплекс ЗРВ.
3.       Навчати техніки рівномірного бігу.

Мета:
набуття елементарних знань з легкої атлетики;
виховувати в учнів потребу у систематичних заняттях фізичною культурою і спортом з дотриманням при цьому основних правил безпеки.

Методи та форми діяльності: фронтальний, поточний, індивідуальна та групова.
Місце проведення: стадіон.
Хід уроку

п\п
Зміст уроку
Дозу
вання
Організаційно-методичні вказівки
Підготовча частина 14 хв.
1
Шикування у шеренгу, рапорт, привітання.
Повідомлення про завдання уроку.
Інструкція №14-1 з легкої атлетики.
3хв
Ознайомити учнів з програмою занять у новому навчальному році, технікою безпеки на уроках легкої атлетики.
До занять допускаються учні, які пройшли інструктаж з техніки безпеки.
Націлення на основне завдання
2
Бесіда «Питний режим легкоатлета»
2хв
Отримати інформацію від дітей про вживання води під час занять
легкоатлетичними вправами.
3
Вимірювання ЧСС за 15 с.
20с
Звернути увагу на учнів з підвищеним
пульсом (більше ніж 30-35 ударів)






4
Стройові вправи:
-         повороти на місці

-         перешикування
30 с
Фронтальний метод
Чітко оголошувати команди, стежити за їх виконанням.
з однієї шеренги в дві і три
5
Різновиди бігу:
-   повільний біг;
-    із закиданням гомілки назад;
-    із високим піднімання стегна;
-    почергово приставними кроками;
стрибковий біг з ноги на ногу;
2 хв

до 400 м
20-30 м темп середній; дистанція 2
кроки; дихання під час бігу має бути ритмічним

Вправи виконати двічі по 15—20 м;
6
Комплекс загально розвиваючих вправ на місці
а)В. п. — о. с.
1  - Випад вліво. Права рука вверх.
2  Випад вправо. Ліва рука вверх.
б) В. п. – стійка ноги нарізно, руки на пояс.
1-2. Колові рухи головою праворуч.
3-4. Колові рухи головою ліворуч.
в) В. п. — о. с.
1—4. Колові рухи руками вперед у боковій площині. б—8. Колові рухи руками на- зад у боковій площині.
г)В. п. — стійка ноги нарізно, руки на поясі.
1—2. Поворот тулуба праворуч, розвести руки ривком у сторони.
З—4. Поворот тулуба ліво- руч, розвести руки ривком у сторони.
д)В. п. — стійка ноги нарізно, руки вгору в «замок».
1—2. Нахил з махом ноги уперед, руки повільно опустити вздовж тулуба.
З—4. Випрямляючись, на-
6 хв

6-8 р



6-8 р




6-8 р



6-8 р



6-8 р



6-8 р





Груповим методом:
-         у повільному темпі;
-         тулуб тримати прямо;
-         стежити за амплітудою рухів;
-         спину тримати прямо;














Ноги в колінах не згинати



хилитися назад, прогнувши спину.
е) В. п. – о .с.
1       - Упор присівши,
2       - Упор лежачи,
3       - Упор присівши, 4  - В. п.
є) В. п. лівою вперед, руки на пояс.
1 – Стрибки вверх із зміною положення ніг.

6-8 р



8-10
р



Навчати учнів самостійно складати комплекс вправ для різних груп м’язів, використовуючи вивчені фізичні
вправи.
7
Вимірювання ЧСС за 15 с
20с

Основна частина 27 хв.
І ІІ
Повторити техніку виконання бігу на короткі дистанції (старт, стартовий розбіг).
та закріпити навички правильного дихання під час виконання бігових вправ.
1
Спеціальні бігові вправи: (для основної групи)
-   біг з високого старту,
-   з повного присіду обличчям до доріжки;
-   з повного присіду спиною вперед;
-   повторний біг;
-   пробігання дистанції 30 м

Спеціальна дихальна вправа
«Тонізуюче дихання»
В. п. – стоячи з широко розпрямленими грудьми.
1   – видихнути, потім виконати глибокий видих, затримати дихання;
2   – на затримці дихання витягнути вперед розслаблені руки, стиснути пальці і,
напружуючи м’язи до межі, привести стислі кулаки до плечей;
3   - на затримці дихання повільно, з напругою розвести руки в сторони, розтиснути
кулаки і швидко повернути
8 хв.
Поточний метод (Додаток 1)
За сигналом вчителя 2 - 3 рази по 15-
20 м
Зберігати нахил тулуба та положення рук;
За сигналом вчителя підйом і звичайний біг
Спочатку з високого потім з низького старту
з низького старту



Вправа виконується в інтервалі відпочинку. Добиватися
максимального видиху. Загально тонізуюча дія, активізує роботу головного мозку.



руки до плечей;
4 – розслабляючись, руки вниз зробити форсований видих.


ІІІ
Навчати техніки рівномірного бігу.
1
Спеціальні бігові вправи: (для основної групи)
-   біг з прискоренням(40-60 м);
-   біг з переходом на біг за інерцією (на 40-60 м);
-   біг по колу «змійкою»;
-   біг по колу діаметром 20-25 м;
10 хв
Груповий метод За сигналом вчителя 2 - 3 рази. Швидкість набирати
поступово, контролюючи техніку бігу. Досягнення широкого і вільного бігу, зі зміною частоти й довжини кроків.
При вході в поворот тулуб нахиляти ліворуч, права рука рухається
посередині й з великою амплітудою. Зі швидкістю бігу зростає величина нахилу тулуба.
ІХ
Сприяти розвитку рухових здібностей за допомогою естафет
1
Гра «Викрадення прапора»
12 хв
Клас ділиться на 2 команди. Яка
команда перенесе більше прапор, та рахується переможцем.
2
Гра «Перенеси вантаж»

Пробігання відрізків з перенесенням кубиків.
1-2 рази дистанція 2 х 5м,
3-4 рази дистанція 2 х 10 м

Заключна частина 5 хв
1
Вправи для відновлення дихання, розслаблення та розтягування
Спеціальна дихальна вправа
«Повне дихання» (заспокійливий тип) В.п. — стоячи.
1  — повільно виконати максимальний видих;
2  — напругою вниз діафрагми випнути вперед живіт,
наскільки це можливо;
3   — не зменшуючи величини випинання живота, зробити повільний вдих, розширюючи грудну клітку послідовно за рахунок середніх, верхніх
ребер, підводячи плечі й
1 хв
На місці
Концентрація уваги



Тренує здібність до релаксації та гіпоксичну стійкість. Виконувати плавно без ривків. Ефект: знімає стомлення і стимулює розумову працездатність



ключицю;
4 — на вдиху затримати дихання і втягнути живіт; 5 — не розслабляючи
діафрагми, зробити повільний видих


2
Вимірювання ЧСС за 15 с
20с

3
Підсумок уроку. Відзначити учнів, які досягли кращих
результатів в особистому заліку.
1-2
хв
Підбиття підсумків змагань в конкурсних вправах.
Оцінювання учнів
4
Домашнє завдання
1-2
хв
Повторити біг з високим підніманням
стегна протягом 1 хв.

Немає коментарів:

Дописати коментар