суботу, 28 березня 2020 р.

Дистанційне завдання групи К-18-4 на 03.04.2020

Конспект уроку з фізичної культури за темою «Легка атлетика»
                                       для групи  К-18-4
Тема: Легка атлетика

Завдання:
1.     Ознайомити учнів з особливостями дихання та питним режимом при заняттях легкою атлетикою. БЖД під час занять фізичними вправами.
2.     Різновиди ходьби та бігу. Комплекс ЗРВ.
3.     Закріпити техніку бігу на короткій дистанції (низький старт, стартовий розбіг, біг по дистанції).
4.       Навчати техніки рівномірного бігу.
5.     Сприяти розвитку швидкості і витривалості.
6.     Рухливі ігри «Викрадення прапора».

Мета:
набуття елементарних знань з легкої атлетики;
виховувати в учнів потребу у систематичних заняттях фізичною культурою і спортом з дотриманням при цьому основних правил безпеки.

Методи та форми діяльності: фронтальний, поточний, індивідуальна та групова.
Місце проведення: спортивний майданчик.
Обладнання та інвентар: м’ячі, стійки, естафетні палички, фішки..

Хід уроку

п\п
Зміст уроку
Дозу
вання
Організаційно-методичні вказівки
Підготовча частина 14 хв.
1
Шикування у шеренгу, рапорт, привітання.
Повідомлення про завдання уроку.
Інструкція №14-1 з легкої атлетики.
3хв
Ознайомити учнів з програмою занять у новому навчальному році, технікою безпеки на уроках легкої атлетики.
До занять допускаються учні, які пройшли інструктаж з техніки безпеки.
Націлення на основне завдання
2
Бесіда «Питний режим легкоатлета»
2хв
Отримати інформацію від дітей про вживання води під час занять
легкоатлетичними вправами.
3
Вимірювання ЧСС за 15 с.
20с
Звернути увагу на учнів з підвищеним
пульсом (більше ніж 30-35 ударів)






4
Стройові вправи:
-         повороти на місці

-         перешикування
30 с
Фронтальний метод
Чітко оголошувати команди, стежити за їх виконанням.
з однієї шеренги в дві і три
5
Різновиди бігу:
-   повільний біг;
-    із закиданням гомілки назад;
-    із високим піднімання стегна;
-    почергово приставними кроками;
стрибковий біг з ноги на ногу;
2 хв

до 400 м
20-30 м темп середній; дистанція 2
кроки; дихання під час бігу має бути ритмічним

Вправи виконати двічі по 15—20 м;
6
Комплекс загально розвиваючих вправ на місці
а)В. п. — о. с.
1  - Випад вліво. Права рука вверх.
2  Випад вправо. Ліва рука вверх.
б) В. п. – стійка ноги нарізно, руки на пояс.
1-2. Колові рухи головою праворуч.
3-4. Колові рухи головою ліворуч.
в) В. п. — о. с.
1—4. Колові рухи руками вперед у боковій площині. б—8. Колові рухи руками на- зад у боковій площині.
г)В. п. — стійка ноги нарізно, руки на поясі.
1—2. Поворот тулуба праворуч, розвести руки ривком у сторони.
З—4. Поворот тулуба ліво- руч, розвести руки ривком у сторони.
д)В. п. — стійка ноги нарізно, руки вгору в «замок».
1—2. Нахил з махом ноги уперед, руки повільно опустити вздовж тулуба.
З—4. Випрямляючись, на-
6 хв

6-8 р



6-8 р




6-8 р



6-8 р



6-8 р



6-8 р





Груповим методом:
-         у повільному темпі;
-         тулуб тримати прямо;
-         стежити за амплітудою рухів;
-         спину тримати прямо;














Ноги в колінах не згинати



хилитися назад, прогнувши спину.
е) В. п. – о .с.
1       - Упор присівши,
2       - Упор лежачи,
3       - Упор присівши, 4  - В. п.
є) В. п. лівою вперед, руки на пояс.
1 – Стрибки вверх із зміною положення ніг.

6-8 р



8-10
р



Навчати учнів самостійно складати комплекс вправ для різних груп м’язів, використовуючи вивчені фізичні
вправи.
7
Вимірювання ЧСС за 15 с
20с

Основна частина 27 хв.
І ІІ
Повторити техніку виконання бігу на короткі дистанції (старт, стартовий розбіг).
та закріпити навички правильного дихання під час виконання бігових вправ.
1
Спеціальні бігові вправи: (для основної групи)
-   біг з високого старту,
-   з повного присіду обличчям до доріжки;
-   з повного присіду спиною вперед;
-   повторний біг;
-   пробігання дистанції 30 м

Спеціальна дихальна вправа
«Тонізуюче дихання»
В. п. – стоячи з широко розпрямленими грудьми.
1   – видихнути, потім виконати глибокий видих, затримати дихання;
2   – на затримці дихання витягнути вперед розслаблені руки, стиснути пальці і,
напружуючи м’язи до межі, привести стислі кулаки до плечей;
3   - на затримці дихання повільно, з напругою розвести руки в сторони, розтиснути
кулаки і швидко повернути
8 хв.
Поточний метод (Додаток 1)
За сигналом вчителя 2 - 3 рази по 15-
20 м
Зберігати нахил тулуба та положення рук;
За сигналом вчителя підйом і звичайний біг
Спочатку з високого потім з низького старту
з низького старту



Вправа виконується в інтервалі відпочинку. Добиватися
максимального видиху. Загально тонізуюча дія, активізує роботу головного мозку.



руки до плечей;
4 – розслабляючись, руки вниз зробити форсований видих.


ІІІ
Навчати техніки рівномірного бігу.
1
Спеціальні бігові вправи: (для основної групи)
-   біг з прискоренням(40-60 м);
-   біг з переходом на біг за інерцією (на 40-60 м);
-   біг по колу «змійкою»;
-   біг по колу діаметром 20-25 м;
10 хв
Груповий метод За сигналом вчителя 2 - 3 рази. Швидкість набирати
поступово, контролюючи техніку бігу. Досягнення широкого і вільного бігу, зі зміною частоти й довжини кроків.
При вході в поворот тулуб нахиляти ліворуч, права рука рухається
посередині й з великою амплітудою. Зі швидкістю бігу зростає величина нахилу тулуба.
ІХ
Сприяти розвитку рухових здібностей за допомогою естафет
1
Гра «Викрадення прапора»
12 хв
Клас ділиться на 2 команди. Яка
команда перенесе більше прапор, та рахується переможцем.
2
Гра «Перенеси вантаж»

Пробігання відрізків з перенесенням кубиків.
1-2 рази дистанція 2 х 5м,
3-4 рази дистанція 2 х 10 м

Заключна частина 5 хв
1
Вправи для відновлення дихання, розслаблення та розтягування
Спеціальна дихальна вправа
«Повне дихання» (заспокійливий тип) В.п. — стоячи.
1  — повільно виконати максимальний видих;
2  — напругою вниз діафрагми випнути вперед живіт,
наскільки це можливо;
3   — не зменшуючи величини випинання живота, зробити повільний вдих, розширюючи грудну клітку послідовно за рахунок середніх, верхніх
ребер, підводячи плечі й
1 хв
На місці
Концентрація уваги



Тренує здібність до релаксації та гіпоксичну стійкість. Виконувати плавно без ривків. Ефект: знімає стомлення і стимулює розумову працездатність



ключицю;
4 — на вдиху затримати дихання і втягнути живіт; 5 — не розслабляючи
діафрагми, зробити повільний видих


2
Вимірювання ЧСС за 15 с
20с

3
Підсумок уроку. Відзначити учнів, які досягли кращих
результатів в особистому заліку.
1-2
хв
Підбиття підсумків змагань в конкурсних вправах.
Оцінювання учнів
4
Домашнє завдання
1-2
хв
Повторити біг з високим підніманням
стегна протягом 1 хв.

Дистанційне завдання групи ТЕ-18-3 на 03.04.2020


План-конспект уроку з фізичної культури

            Тема: баскетбол

            Група: ТЕ-18-3

            Мета уроку: вивчення елементів баскетболу за допомогою вправ та рухливих ігор.

            Завдання уроку:
1.    Закріпити  передачу мяча  двома руками зверху та знизу.
2.    Ознайомити з технікою виконання ведення мяча в русі.
Передача мяча на місці. Передача мяча в русі.
3.    Сприяти розвитку фізичних якостей(сили, швидкісно-силових, витривалості) коловим тренуванням.
4.    Сприяти розвитку уваги, вихованню взаємної підтримки, почуття колективізму, інтересу  до занять фізичними вправами.


Місце проведення: спортивний зал
Інвентар та обладнання: волейбольні  мячі, секундомір, гімнастичні лави, гімнастична стінка, гімнастичний кінь, обручі, свисток, картки: «станція №…»(9 станцій) та картки з завданнями колового тренування (9).

ЗМІСТ І ХІД ЗАНЯТТЯ
№ п/п
ЗМІСТ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
ДОЗУВАННЯ
ОРГАНІЗІЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
І
Підготовча частина
16'


1

Шикування.


30''
Шеренга.
0001
Перевірити підготовку до заняття, наявність спортивної форми, самопочуття.
2.
Привітання, перекличка.
30''
3.
Повідомлення теми та задач заняття.

30''
4.
Техніка безпеки, вимірювання пульсу.

30''
5.
Стройові вправи на місці:
повороти ліворуч, праворуч, кругом.
1'
Слідкувати за вірним виконанням, щоб не розмахували руками, тримали поставу.
6.
Різновиди ходьби з різними положеннями рук:
- на вшпиньках;
- на п’ятах;
- з п’яти на носок.
2'
Темп середній..

Руки на поясі.
Руки до плечей.
0002Руки в сторону.
Спину під час виконання вправи тримати прямо, дивитись перед собою.
7.
Різноманітний біг:
- звичайний;


- спиною вперед;



- змійкою;


- біг по діагоналі приставним правим, боком;
- біг по діагоналі приставним, лівим боком;


- з високим підніманням стегна;





- з закиданням гомілки назад;


- хресний біг правим боком,
- хресний біг лівим боком.


3'

Інтервал між студентами – один крок. Стежити за дотриманням дистанції.
0003
Руки вперед зігнуті в ліктях.
0004

Руки на сідницях.
0005
Руки вільно.
0006

8.

Повільна ходьба з вправами для відновлення дихання:
1-2 руки через сторони вгору (вдих)
3-4 руки через сторони вниз (видих)
Перешикування в дві шеренги.


1'

4-6 разів


Глибоке дихання.
Робити фази розслаблення після затримки видиху.

9.

Загально - розвиваючі вправи на місці з баскетбольним м’ячем.


7'

Комплекс додається.
ІІ
Основна частина
55'


1.

Ведення мяча на місці:

- правою рукою (ліва рука виконує захисну дію);
- лівою рукою (права рука виконує захисну дію);
- комбіноване почергово правою, лівою та оберт м’яча навколо себе;
- правою ведення баскетбольного м’яча, лівою підкидання і ловіння тенісного м’яча вгору;
- лівою ведення баскетбольного м’яча, правою підкидання і ловіння тенісного м’яча вгору.


8'
0008
Дві шеренги.
Звернути увагу на помилки при веденні мяча (рука виконує захисну дію).

Вправа виконується за свистком викладача.
Слідкувати за технікою безпеки.
Тенісний м’яч підкидати поступово вище.


2.

Ведення мяча у русі:
- правою рукою (ліва рука виконує захисну дію);
- лівою рукою (права рука виконує захисну дію);
- зі зміною напрямку (лівим, правим боком, спиною вперед)
- по гімнастичній лаві (м’яч на лаві) лівою рукою;
- по гімнастичній лаві (м’яч на лаві) правою рукою;
- на гімнастичній лаві (повільне пересування студента по лаві)


10'
Дві колони. 0009

Темп середній. Інтервал 4кроки. Звернути увагу на техніку виконання.

Вправу виконувати після показу та пояснення. Слідкувати за технікою безпеки.
Темп повільний. Зберігати інтервал.  Зіскок не робити


3.

Передачі м'яча на місці:


-         передача зверху
-         двома руками від грудей
-         з відскоком від підлоги
8'
00010
Дві шеренги, 4-5 м. один від одного
Звернути увагу на помилки при передачах мяча, роботу ніг.

4.

Передачі м'яча у русі:

-         передача від колони розташованої поруч;
-         у зустрічних колонах після ведіння;
-         відскоком від підлоги в зустрічних колонах


8'


Колона.
Звернути увагу на помилки при передачі мяча в русі.
00011

5.

Комбінації з веденням та передачею м’яча (раціональна техніка виконання)
а) два студенти стають один проти одного тримаючи в руках гімнастичні палиці, інші два студенти виконують передачі м’яча над нею:
- двома руками ,
- правою, лівою від плеча,
- теж саме з положення сидячи.
б) теж саме, міняються місцями.


8'
Нагадати правила з техніки безпеки.
Робота в четвірках.
Усі баскетбольні елементи виконувати у зв’язці швидко й енергійно.
00012

6.
Естафети з м'ячем

-«найспритніший» У кожного учасника в руках поліетиленовий пакуночок. За сигналом кожний учасник підкидає його вгору і намагається схопити поліетиленовий пакуночок суперника, стає на його місце.

-«передай далі» За сигналом викладача направляючий починає виконувати передачу баскетбольного м’яча (на місці) позаду стоячого учасника над головою. Останній учасник колони передає м’яч попереду стоячому через ліву сторону. Отримавши м’яч направляючий здійснює передачу через праву сторону. Останній учасник повертає його передачею між ногами.


ведення» За сигналом викладача направляючий починає виконувати ведення баскетбольного м’яча до вказаного місця, обводить його,  повертається продовжуючи виконувати ведення, передає м’яч наступному.

-«попади у кошик» Команди розташовані по різні сторони площадки. За сигналом викладача виконувати ведення м’яча із кидком в корзину.


7'

2'







2'












2'







3'


Дві шеренги обличчям друг до друга.
Намагатися не впустити на підлогу. Враховується швидкість реакції.
Дві колони.
0008
Звернути увагу на точність передачі, швидкість, та техніку виконання.
При передачі м’яча між ногами коліна не згинати. Інтервал - на витягнуті руки.




Вправу виконувати зі стійки баскетболіста. Звернути увагу на техніку виконання.
00013
Дві колони.
Темп середній, звернути увагу на техніку виконання, точність попадання м’яча у кошик.
00014


7.

Двостороння гра

Привітання команди.


6'

4*2'

Розподіляються самостійно, за власним бажанням по 4 чол.

ІІІ
Заключна частина
9'


1.

Шикування.

30''

Шеренга.

2.

Ходьба в повільному темпі.
1-2 руки через сторони вгору (вдих)
3-4 руки через сторони вниз (види).
Шикування в коло.


2'

Темп повільний.
Глибоке дихання.


3.

Вправи на встановлення дихання:
В.п.: - основна стійка.
1-2. повільне піднімання навшпиньки, руки вгору, зробити вдих,
3-4. В.п.- видих;
5-6. нахил вперед, руки вгору;
7-10. упор лежачи («планочка»);
11-12. В.п.- вдих, видих.

5'

Затримка повітря - при збереженні пози.

Дихання вільне, спокійне.
Коліна не згинати.
00015

4.

Підведення підсумків заняття:

-         оцінка діяльності;
-         домашнє завдання.


1'

Оголошення оцінок.

Відзначити найкращих.
Виконувати вправи на стрибучість.


5.

Організований вихід зі спортивної зали.

30''

Виходити зі спортивної зали звичайним кроком.