неділю, 26 квітня 2020 р.

Дистанційне завдання групи ТЕ-19-3 на 30.04.2020

Конспект уроку з фізичної культури за темою «Легка атлетика»
                                       для групи ТЕ-19-3
Тема: Легка атлетика

Завдання:
1.     Ознайомити учнів з особливостями дихання та питним режимом при заняттях легкою атлетикою. БЖД під час занять фізичними вправами.
2.     Різновиди ходьби та бігу. Комплекс ЗРВ.
3.     Закріпити техніку бігу на короткій дистанції (низький старт, стартовий розбіг, біг по дистанції).
4.       Навчати техніки рівномірного бігу.
5.     Сприяти розвитку швидкості і витривалості.
6.     Рухливі ігри «Викрадення прапора».

Мета:
набуття елементарних знань з легкої атлетики;
виховувати в учнів потребу у систематичних заняттях фізичною культурою і спортом з дотриманням при цьому основних правил безпеки.

Методи та форми діяльності: фронтальний, поточний, індивідуальна та групова.
Місце проведення: стадіон.
Обладнання та інвентар: м’ячі, стійки, естафетні палички, фішки..

Хід уроку

п\п
Зміст уроку
Дозу
вання
Організаційно-методичні вказівки
Підготовча частина 14 хв.
1
Шикування у шеренгу, рапорт, привітання.
Повідомлення про завдання уроку.
Інструкція №14-1 з легкої атлетики.
3хв
Ознайомити учнів з програмою занять у новому навчальному році, технікою безпеки на уроках легкої атлетики.
До занять допускаються учні, які пройшли інструктаж з техніки безпеки.
Націлення на основне завдання
2
Бесіда «Питний режим легкоатлета»
2хв
Отримати інформацію від дітей про вживання води під час занять
легкоатлетичними вправами.
3
Вимірювання ЧСС за 15 с.
20с
Звернути увагу на учнів з підвищеним
пульсом (більше ніж 30-35 ударів)






4
Стройові вправи:
-         повороти на місці

-         перешикування
30 с
Фронтальний метод
Чітко оголошувати команди, стежити за їх виконанням.
з однієї шеренги в дві і три
5
Різновиди бігу:
-   повільний біг;
-    із закиданням гомілки назад;
-    із високим піднімання стегна;
-    почергово приставними кроками;
стрибковий біг з ноги на ногу;
2 хв

до 400 м
20-30 м темп середній; дистанція 2
кроки; дихання під час бігу має бути ритмічним

Вправи виконати двічі по 15—20 м;
6
Комплекс загально розвиваючих вправ на місці
а)В. п. — о. с.
1  - Випад вліво. Права рука вверх.
2  Випад вправо. Ліва рука вверх.
б) В. п. – стійка ноги нарізно, руки на пояс.
1-2. Колові рухи головою праворуч.
3-4. Колові рухи головою ліворуч.
в) В. п. — о. с.
1—4. Колові рухи руками вперед у боковій площині. б—8. Колові рухи руками на- зад у боковій площині.
г)В. п. — стійка ноги нарізно, руки на поясі.
1—2. Поворот тулуба праворуч, розвести руки ривком у сторони.
З—4. Поворот тулуба ліво- руч, розвести руки ривком у сторони.
д)В. п. — стійка ноги нарізно, руки вгору в «замок».
1—2. Нахил з махом ноги уперед, руки повільно опустити вздовж тулуба.
З—4. Випрямляючись, на-
6 хв

6-8 р



6-8 р




6-8 р



6-8 р



6-8 р



6-8 р





Груповим методом:
-         у повільному темпі;
-         тулуб тримати прямо;
-         стежити за амплітудою рухів;
-         спину тримати прямо;














Ноги в колінах не згинати



хилитися назад, прогнувши спину.
е) В. п. – о .с.
1       - Упор присівши,
2       - Упор лежачи,
3       - Упор присівши, 4  - В. п.
є) В. п. лівою вперед, руки на пояс.
1 – Стрибки вверх із зміною положення ніг.

6-8 р



8-10
р



Навчати учнів самостійно складати комплекс вправ для різних груп м’язів, використовуючи вивчені фізичні
вправи.
7
Вимірювання ЧСС за 15 с
20с

Основна частина 27 хв.
І ІІ
Повторити техніку виконання бігу на короткі дистанції (старт, стартовий розбіг).
та закріпити навички правильного дихання під час виконання бігових вправ.
1
Спеціальні бігові вправи: (для основної групи)
-   біг з високого старту,
-   з повного присіду обличчям до доріжки;
-   з повного присіду спиною вперед;
-   повторний біг;
-   пробігання дистанції 30 м

Спеціальна дихальна вправа
«Тонізуюче дихання»
В. п. – стоячи з широко розпрямленими грудьми.
1   – видихнути, потім виконати глибокий видих, затримати дихання;
2   – на затримці дихання витягнути вперед розслаблені руки, стиснути пальці і,
напружуючи м’язи до межі, привести стислі кулаки до плечей;
3   - на затримці дихання повільно, з напругою розвести руки в сторони, розтиснути
кулаки і швидко повернути
8 хв.
Поточний метод (Додаток 1)
За сигналом вчителя 2 - 3 рази по 15-
20 м
Зберігати нахил тулуба та положення рук;
За сигналом вчителя підйом і звичайний біг
Спочатку з високого потім з низького старту
з низького старту



Вправа виконується в інтервалі відпочинку. Добиватися
максимального видиху. Загально тонізуюча дія, активізує роботу головного мозку.



руки до плечей;
4 – розслабляючись, руки вниз зробити форсований видих.


ІІІ
Навчати техніки рівномірного бігу.
1
Спеціальні бігові вправи: (для основної групи)
-   біг з прискоренням(40-60 м);
-   біг з переходом на біг за інерцією (на 40-60 м);
-   біг по колу «змійкою»;
-   біг по колу діаметром 20-25 м;
10 хв
Груповий метод За сигналом вчителя 2 - 3 рази. Швидкість набирати
поступово, контролюючи техніку бігу. Досягнення широкого і вільного бігу, зі зміною частоти й довжини кроків.
При вході в поворот тулуб нахиляти ліворуч, права рука рухається
посередині й з великою амплітудою. Зі швидкістю бігу зростає величина нахилу тулуба.
ІХ
Сприяти розвитку рухових здібностей за допомогою естафет
1
Гра «Викрадення прапора»
12 хв
Клас ділиться на 2 команди. Яка
команда перенесе більше прапор, та рахується переможцем.
2
Гра «Перенеси вантаж»

Пробігання відрізків з перенесенням кубиків.
1-2 рази дистанція 2 х 5м,
3-4 рази дистанція 2 х 10 м

Заключна частина 5 хв
1
Вправи для відновлення дихання, розслаблення та розтягування
Спеціальна дихальна вправа
«Повне дихання» (заспокійливий тип) В.п. — стоячи.
1  — повільно виконати максимальний видих;
2  — напругою вниз діафрагми випнути вперед живіт,
наскільки це можливо;
3   — не зменшуючи величини випинання живота, зробити повільний вдих, розширюючи грудну клітку послідовно за рахунок середніх, верхніх
ребер, підводячи плечі й
1 хв
На місці
Концентрація уваги



Тренує здібність до релаксації та гіпоксичну стійкість. Виконувати плавно без ривків. Ефект: знімає стомлення і стимулює розумову працездатність



ключицю;
4 — на вдиху затримати дихання і втягнути живіт; 5 — не розслабляючи
діафрагми, зробити повільний видих


2
Вимірювання ЧСС за 15 с
20с

3
Підсумок уроку. Відзначити учнів, які досягли кращих
результатів в особистому заліку.
1-2
хв
Підбиття підсумків змагань в конкурсних вправах.
Оцінювання учнів
4
Домашнє завдання
1-2
хв
Повторити біг з високим підніманням
стегна протягом 1 хв.